Τουρνουά «Ακρόπολις»: Η Εθνική Ελλάδος μπήκε με το δεξί και κέρδισε 101-78 την Πολωνία
Αθλητικά

Αύριο (18/8) ο αγώνας εναντίον της Γεωργίας

Το Τουρνουά «Ακρόπολις» ξεκίνησε με το πρώτο ματς της Ελλάδας εναντίον της Πολωνίας και τους παίχτες να κάνουν «προθέρμανση» για τους αγώνες του Eurobasket του Σεπτεμβρίου.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε πολύ θετικά για την Εθνική Ελλάδος που διατήρησε το αγωνιστικό της προβάδισμα.

Ωστόσο, στη δεύτερη περίοδο οι Πολωνοί «ξύπνησαν» με αποτέλεσμα να βάζουν απανωτά καλάθια και να γυρίσουν το σκορ.

Από το δεύτερο ημίχρονο και μετά οι Έλληνες αθλητές έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για να κερδίσουν την Πολωνία 101-78.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ο παίκτης της βραδιάς αφού είχε τα καλύτερα ποσοστά στην ομάδα με τα περισσότερα εύστοχα καλάθια.

Ο Greek Freak βρέθηκε στο παρκέ μαζί με τα αδέρφια του Θανάση και Κώστα Αντετοκούνμπο.

«I’m here for the ride» είχε γράψει σε πρόσφατη ανάρτησή του μετά τον ελαφρύ τραυματισμό του και τήρησε την υπόσχεσή του!

Για άλλη μια φορά ο Greek Freak και τα αδέρφια του έκαναν την χώρα μας υπερήφανη με τις επιδόσεις τους.

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ και ο Ιωάννης Παπαπέτρου έκαναν εξαιρετική εμφάνιση δίνοντας επιπλέον 31 πόντους στην ομάδα.