Ο Novak Djokovic είναι ο μεγάλος αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον τελικό του Roland Garros
Διεθνή

Mετά από ένα εκπληκτικό τετράωρο ματς με τον Rafa Nadal

Χρειάστηκαν 4 ολόκληρες ώρες και 11 λεπτά- μία ώρα παραπάνω από την απαγόρευση κυκλοφορίας που ισχύει στη Γαλλία- για να νικήσει τελικά ο Novak Djokovic τον Rafa Nadal σε έναν αγώνα για γερά νεύρα.

Ο Djokovic έγινε ο πρώτος παίκτης που νίκησε τον Rafa σε ημιτελικό στο Παρίσι και είναι αυτός που θα αντιμετωπίσει τον Στέφανο Τσιτσιπά στον τελικό του Roland Garros την Κυριακή στις 16.00.

Τον αγώνα θα μεταδώσει ζωντανά η ΕΡΤ1.

Οι δύο κορυφαίοι τενίστες του πλανήτη πρόσφεραν εξαιρετικό θέαμα στους λάτρεις του είδους αλλά τελικά ο Djokovic φάνηκε και πιο ψύχραιμος και πιο ξεκούραστος κόντρα στον Ισπανό νικώντας τον με 3-1 σετ.